W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- konkursie na opracowanie koncepcji
- inwestycji oświatowej na ul. Siecznej
Konkurs na opracowanie koncepcji
Pracownie projektowe startujące w konkursie będą miały za zadanie wykonanie koncepcji architektonicznej budynku szkoły podstawowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Zielonej Białołęce przy ul. Siecznej w Warszawie, składającego się z:
- 24 oddziałów dla uczniów w klasach I-VIII;
- 8 oddziałów specjalnych wraz z zapleczami i salami terapeutycznymi.
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 7 października br.
Po dopuszczeniu do udziału w konkursie pracownie będą miały 8 tygodni na składanie prac konkursowych. Wyniki konkursu poznamy w II kwartale 2025 roku.
Co powstanie w ramach inwestycji
Planujemy wybudować duży zespół oświatowy – szkołę podstawową z oddziałami terapeutycznymi (specjalnymi). W całej Warszawie – także na Białołęce - brakuje miejsc dla dzieci z dysfunkcjami, które mają trudności z adaptacją w tradycyjnych placówkach. W nowym obiekcie zaplanowana zostanie część przeznaczona dla nich. W budynku znajdą się m.in. pracownie, sale gimnastyczne oraz blok żywieniowy. Jednocześnie powstanie duży, ogólnodostępny teren zielony.
W programie zagospodarowania terenu, który stworzyliśmy dla tej inwestycji, przewidywane są:
- boiska zewnętrzne tj.: boisko do gry w piłkę na sztucznej trawie o wymiarach 64m x 40m z możliwością pomniejszenia do wymiarów 60m x 30m oraz dwa boiska wielofunkcyjne do gry w koszykówkę/siatkówkę/piłkę ręczną w kolorze nawierzchni pasującym do otoczenia.
- Ścieżki, po których można zarówno spacerować jak i biegać lub/i bieżnie.
- Place zabaw, który zapewnią możliwość atrakcyjnego i różnorodnego spędzania czasu na zewnątrz – we wszystkich porach roku – także jesienią i zimą. Place zabaw będą dostosowane do grup terapeutycznych. Zastosowana będzie bezpieczna nawierzchnia syntetyczna lub naturalna oraz bezpieczne, przyjazne naturze, niestandardowe, pobudzających kreatywność urządzenia zabawowe i inne elementy małej architektury. Placom zabaw dla dzieci będą towarzyszyć nasadzenia drzew częściowo zacieniające teren.
Napisz komentarz
Komentarze