Nadchodzące wydarzenia na Białołęce pozwolą wziąć udział w maratonie fotograficznym, obejrzeć powracający spektakl "Dzień świra", przypomnieć sobie historię polskiego kina, dzięki pokazowi filmu "Pociąg", czy razem z dziećmi wziąć udział w "Kinowym poranku".
Rozmowy Łukasza Maciejewskiego - seans "Masz ci los!" i spotkanie z Marianem Dziędzielem
W ramach cyklu odbywają się projekcje filmowe, a tuż po nich - rozmowy z krytykiem filmowym Łukaszem Maciejewskim oraz jego gośćmi (twórcami filmowymi, aktorami i reżyserami). Podczas kolejnego, filmowego spotkania wyświetlony będzie film "Macz ci los!" - po seansie odbędzie się spotkanie z Marianem Dziędzielem, który wcielił się w rolę księdza.
Kiedy? - Piątek, 17 marca o godz. 19:00
Gdzie? - Kino Głębocka 66, ul. Głębocka 66
Wystawa zdjęć "Osiem w osiem" i Białołecki Minimaraton Fotograficzny
Cztery członkinie Białołęckiego Klubu Fotograficznego – Anna Kociszewska-Wojda, Katarzyna Paczóska, Katarzyna Radecka i Anna Ulatowska stawiły się na starcie Warszawskiego Maratonu Fotograficznego. Do mety dotarły z kadrami, które zaprezentują na wystawie, "Osiem w Osiem". W dniu wernisażu zorganizowany będzie Białołęcki Minimaraton Fotograficzny.
To okazja, aby przetestować swoje umiejętności fotograficzne. Uczestnicy otrzymają 3 tematy zdjęć, na których wykonanie będą mieli 3 godziny. Będą mogli użyć własnego aparatu lub telefonu. Na zwycięzców czekają nagrody.
Udział w minimaratonie mogą wziąć wszyscy powyżej 10 roku życia, ale niepełnoletni uczestnicy muszą uczestniczyć w zabawie wraz z opiekunami.
Wstęp wolny.
Kiedy? - Sobota, 18 marca o godz. 13:00
Gdzie? - 3 pokoje z kuchnią, ul. Głębocka 84
Dzień Świra - spektakl teatralny
Teatralna produkcja Białołęckiego Ośrodka Kultury powraca. Tak jak cała twórczość Marka Koterskiego, balansuje pomiędzy żywiołem komicznym i tragicznym. Z jednej strony – to sztuka o nieprzystosowaniu. Dramat o wypaleniu, zmęczeniu, bezradności w konfrontacji ze światem, sobą i drugim człowiekiem. Ale przede wszystkim – sztuka o samotności.
Miauczyński jest bohaterem uwikłanym w rzeczywistość, którą ledwo znosi. Obsesyjnie walczy z każdą minutą życia, starając się nad nią jakkolwiek zapanować. Nie udała mu się kariera, nie udało mu się małżeństwo, nie udało mu się nic. Może uda mu się obudzić, wstać i nie oszaleć. Zmagając się ze swoimi natręctwami, brakiem zrozumienia i rosnącą frustracją, Adaś Miauczyński stara się przetrwać w rzeczywistości. A rzeczywistość go przygniata. Z każdym dniem coraz mocniej. Każdego ranka wstaje i przeżywa swój osobisty „dzień świra”.
Tekst: Marek Koterski, reżyseria: Aneta Muczyń, wokal podkłada Piotr Szmidt (Ten Typ Mes).
Kiedy? - Sobota i niedziela, 18 i 19 marca o godz. 18:00
Gdzie? - Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66
Kinowy Poranek: "Co w trawie gra"
Kinowy Poranek to cykl, w ramach którego w wybrane niedziele odbywają się projekcje filmów familijnych. Tym razem wyświetlony zostanie film "Co w trawie gra".
O filmie: Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina - księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora - Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.
Kiedy? - Niedziela, 19 marca o godz. 11:00
Gdzie? - Kino Głębocka 66, ul. Głębocka 66
Krótka Historia Polskiego Kina: "Pociąg"
W ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy zaprosimy widzów na dziesięć filmów dziesięciu Mistrzów, których dzieła ukształtowały obraz polskiego kina w latach 60. i 70. XX wieku. Filmów, które kochamy, ale do tej pory w znakomitej większości mogliśmy je obejrzeć wyłącznie w telewizji. A jakie wrażenie mogą zrobić na dużym ekranie? Czy się zestarzały, a może przetrwały próbę czasu i znów zachwycą nas swym pięknem i uniwersalnym przekazem? Dzięki znakomitej współpracy z WFDiF oraz DI Factory i przy wsparciu ze strony PISF, możemy zaprezentować miłośnikom X Muzy arcydzieła polskiej kultury w wersji odrestaurowanej cyfrowo. – czytamy w opisie wydarzenia.
Drugim wyświetlonym w ramach cyklu filmem będzie "Pociąg" z 1959 roku, reżyserii Jerzego Kawalerowicza. kameralne studium psychologiczne, poetycka opowieść o samotności, a jednocześnie zbiorowy portret Polaków końca lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dwoje przypadkowych podróżnych spotyka się w przedziale sypialnym. Subtelna gra ich emocji – od wzajemnej niechęci do pozbawionej perspektyw bliskości – rozgrywa się na tle stłoczonego w pociągu ludzkiego mikrokosmosu.
Kiedy? – Niedziela, 19 marca o godz. 19:00
Gdzie? – Kino na boku, ul. van Gogha 1
Napisz komentarz
Komentarze