W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- autorce książek Natalii de Barbaro
- życiorysie psycholożki
- pozycjach literackich autorki
Spotkanie odbędzie się w dniu 24.06.2024 o godz. 18:00 w Czytelni Naukowej nr XX przy, ul. Van Gogha 1
Natalia de Barbaro
Natalia de Barbaro to polska psycholożka i terapeutka, trenerka umiejętności społecznych, ale bynajmniej nie tylko. O tym jednak za chwilę. W swej działalności naukowej zajmuje się psychologią społeczną, socjologią oraz tematyką szeroko pojętej uważności. Jest córką słynnego psychiatry i terapeuty, prof. Bogdana de Barbaro. Nie powinien zatem dziwić fakt, że od najmłodszych lat zafascynowana była funkcjonowaniem ludzkiej psychiki i umysłu.
Urodziła się w roku 1970. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie jest wykładowczynią na macierzystej uczelni. W 2006 roku była głównym strategiem w kampanii prezydenckiej Donalda Tuska. Bazując na tych doświadczeniach, stworzyła książkę "Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej".
Natalia de Barbaro jest felietonistką "Wysokich obcasów" i miesięcznika psychologicznego "Charaktery". Zajmuje się też twórczością poetycką. Obecnie ma w swoim dorobku trzy tomiki poezji: "Ciemnia", "Tkanka" oraz "Krwawnik, mniszek, ułudka" (zbiór zawierający utwory z poprzednich tomików oraz wiersze dotąd niepublikowane). Jej liryka zajmuje na tle współczesnej poezji polskiej miejsce osobne, ale przy tym bardzo wysokie, zdobywając uznanie czytelników i krytyków literackich.
Książkami, które bez wątpienia przyniosły jej największą popularność, są "Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności" oraz "Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie". Ukazała się w roku 2021. Została napisana na bazie doświadczeń autorki w pracy terapeutycznej z kobietami. Adresowana jest do wszystkich kobiet, które pragną żyć w zgodzie z własnymi potrzebami i marzeniami. Natalia de Barbaro pokazuje w niej, jak zmienić swoje życie na lepsze i nauczyć się czerpania satysfakcji ze zwyczajnej, jak mogłoby się zdawać, codzienności.
Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności
Autorka podejmuje w niej temat samorozwoju i odnalezienia własnej drogi w życiu. Inspiracją do napisania tej pozycji były jej rozmowy z różnymi osobami, w których głównym tematem jest problem uwikłania i wrażenie przeżywania nieswojego życia. Historia głównej bohaterki jest rodzajem wyprawy w poszukiwaniu wewnętrznej wolności, w trakcie pracy na wsi poznaje ona nowe osoby i ma możliwość odnalezienia swojego miejsca w otaczającej rzeczywistości i spojrzenia na swoje życie w zupełnie inny sposób. Autorka namawia czytelniczki do zatrzymania się i odnalezienia równowagi pomiędzy koncentracją na celu i swobodnym przeżywaniu codzienności.
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie
Autorka nadała książce bardzo osobisty charakter. Uczy, w jaki sposób odróżnić swoje prawdziwe potrzeby i pragnienia od poczucia obowiązku, pomaga wyzwolić się z toksycznych schematów i relacji. Ta książka da Ci realną siłę i sprawi, że inaczej spojrzysz na swoje życie. "Czuła przewodniczka" będzie towarzyszyć Ci w podróży w głąb siebie i pomoże odnaleźć w sobie kobiecą mądrość.
Napisz komentarz
Komentarze