Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 23:51

Jaki plan miejscowy dla Kobiałki?

Trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Kobiałka.
  • Źródło: Miasto Warszawa
Jaki plan miejscowy dla Kobiałki?
ulica Kobiałka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • planie dla Kobiałki
  • obszarze objętym projektem planu
  • informacjach jak można wziąć udział w konsultacjach

 

Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.

Urbaniści i urzędnicy przygotowali propozycję projektu planu miejscowego. Zostanie on wyłożony do publicznego wglądu – to znaczy, że każdy może go zobaczyć w urzędzie i na stronie internetowej (link do projektu planu znajdziesz w opisie poniżej).

Jeśli masz propozycje zmian do zaprezentowanego projektu, teraz jest czas, żeby to zgłosić.

Więcej informacji o obszarze planu

Obszar objęty projektem planu ma około 162 ha i znajduje się w północnej części Białołęki, graniczy z gminą Nieporęt. Obejmuje teren pomiędzy ulicami: Kobiałka, Ruskowy Bród, Fajną, Mańkowska oraz rzeką Długą.

Obszar objęty projektem planu charakteryzuje się duża ilością zieleni. Tereny zabudowane występują głównie w jego północnej części  – w rejonie ulicy Kobiałki i Mochtyńskiej oraz wzdłuż ulic Ruskowy Bród i Mańkowskiej.

Głównym celem sporządzenia planu:

  • skoordynowanie i zharmonizowanie rozwoju tych obszarów z potrzebami i celami rozwoju miasta,
  • stworzenie podstaw formalno-prawnych do wydawania decyzji administracyjnych prowadzących do ewentualnych przekształceń z zachowaniem zasad ładu przestrzennego i z dostosowaniem do lokalnych uwarunkowań,
  • zrównoważony rozwój słabo zainwestowanych i posiadających nielicznie obiekty usługowe obszarów miejskich, z uwzględnieniem nieużytków zagrożonych postępowaniem zabudowy łanowej,
  • zapewnienie infrastruktury dla właściwego rozwoju miasta oraz komfortu życia mieszkańców przy uwzględnieniu aspektów ochrony środowiska, takich jak ochrona wydmy, terenów lasu sosnowego i rzeki Długiej (kanału Markowskiego) oraz innych cieków wodnych, a także wartości krajobrazowych.

Zgodnie z ustaleniami obowiązującego studium Warszawy obszar objęty planem zlokalizowany jest w  strefie przedmieść i jednocześnie obszarów rozwojowych wskazanych do przekształceń. Zgodnie ze studium tereny przedmieść to tereny wymagające podporządkowania sposobu i form zagospodarowania warunkom wynikającym z ochrony wartości przyrodniczych i środowiska.

W planie zawarto rozwiązania projektowe, w którym przewidziano zachowanie istniejącego układu przestrzennego terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej. Możliwe jest też uzupełnienie zabudowy oraz wprowadzenie zabudowy wielorodzinnej lub usługowej w miejscach predystynowanych do centrów lokalnych. Ponadto w planie ustala się zasady uporządkowania układu komunikacyjnego (doprowadzenie do przekrojów ulic zgodnych z aktualnymi przepisami z zakresu dróg publicznych) wraz z formułowaniem zasad organizacji miejsc parkingowych.

Konsultacje społeczne trwają od 11 czerwca do 16 lipca 2024 r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Udział mieszkańców w sporządzaniu planu musi mieć charakter sformalizowany – to znaczy swoje uwagi trzeba zgłosić na piśmie albo podczas spotkania on-line.

Poznaj projekt planu miejscowego dla tej okolicy

Plan miejscowy składa się z dwóch części: tekstu planu (który stanowi treść uchwały rady miasta), oraz rysunku planu (który jest ilustracją do tekstu). Obie te części są nierozerwalnie ze sobą połączone – nie ma sensu czytanie samego tekstu bez patrzenia na rysunek i na odwrót.

Z tekstem i rysunkiem projektu planu miejscowego możesz zapoznać się też w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, aleje Jerozolimskie 44, poziom -1, wejście od WOM, pon.-pt. w godz. 8:00 – 16:00.

Porozmawiajmy:

  • na dyskusji on-line 19 czerwca (środa) o godz. 17:00
  • na YouTube – możesz oglądać spotkanie i dyskutować na czacie

na platformie ZOOM – możesz zabrać głos w dyskusji z fonią i wizją. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na [email protected]. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy Ci w mailu zwrotnym.

Sprawdź wcześniej, jak działa ZOOM, zrób test na https://zoom.us/test (otwiera się w nowej karcie)(otwiera się w nowej karcie), żeby nic Cię nie zaskoczyło i żeby uczestnictwo w dyskusji przebiegało bez żadnych niespodzianek.

  • na dyżurze telefonicznym projektantki planu w środy 12 i 26 czerwca w godzinach 13.00 – 16.00 pod numerem telefonu 22 325 81 08
  • na dyżurze stacjonarnym projektantki planu w czwartek 20 czerwca w godzinach 13.00 – 16.00  w Urzędzie Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze