W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- konkursie dla nauczycieli i uczniów
- elektroodpadach
- zasadach konkursu "Warszawska Ekoliga III"
Zapraszamy uczniów i nauczycieli warszawskich szkół publicznych do udziału w konkursie „Warszawska Ekoliga III”, który tym razem odbędzie się pod hasłem: „Rady na elektroodpady, czyli co zrobić z elektrośmieciami”.
Jakie zadania czekają na uczniów w tej edycji?
Chętni powinni zebrać czteroosobową drużynę i poprosić jednego z nauczycieli, by został jej opiekunem.
Następnie warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami nt. odpadów niebezpiecznych, np. na stronie Warszawa 19115. Trzeba dobrze poznać zagrożenie, by skutecznie mu zaradzić!
I najważniejsze: trzeba przygotować pracę konkursową, która przedstawi pomysł, co zrobić
z elektrośmieciami, aby przeciwdziałać zagrożeniom, które mogą powodować.
Szczegółowe informacje, a także inspiracje dotyczące prac konkursowych można znaleźć
w regulaminie konkursu na stronie www.wcies.edu.pl, gdzie opisaliśmy też ograniczenia dotyczące rozmiaru (objętości) prac.
Jakie zadania czekają na nauczycieli?
Do udziału w III edycji konkursu zapraszamy również nauczycieli, którzy mogą się wykazać, przygotowując jako pracę konkursową scenariusz lekcji. Scenariusz powinien wskazywać problem negatywnego oddziaływania elektroodpadów na środowisko i przedstawiać właściwy sposób postępowania z nimi. Udział nauczycieli w konkursie ma charakter indywidualny.
Do kiedy można nadsyłać prace konkursowe?
Prace w formie elektronicznej można nadsyłać do 31 marca 2024 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi w kwietniu br. Wszystkie ważne informacje znajdują się w Regulaminie, z którym uczestnicy powinni się uważnie zapoznać. Regulamin zamieściliśmy w załączniku do wspomnianego artykułu.
Konkurs realizujemy w ramach projektu „Capital Cities – współpraca stolic w obszarze gospodarki odpadami niebezpiecznymi – Erywań, Warszawa, Tirana”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej (SFUE/8/56).
Napisz komentarz
Komentarze