W tym artykule przeczytasz m.in.:
- ile zarobił Grzegorz Kuca,
- jaka jest wartość jego majątku.
Oświadczenia majątkowe to dokumenty, w których urzędnicy, politycy i inne osoby pełniące funkcje publiczne ujawniają swoje finanse. Obejmują one aktywa, dochody, długi i inne ważne informacje. Celem takich dokumentów jest zapewnienie przejrzystości i zwiększenie odpowiedzialności urzędników wobec społeczeństwa.
Prawie 40 tys. złotych więcej
Burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca jest członkiem rad nadzorczych w Przedsiębiorstwie Wodociągowo-kanalizacyjnym ,,Legionowo” oraz w Miejskim Przedsiębiorstwie Realizacji Inwestycji. Z tego tytułu w 2022 r. uzyskał przychody w wysokości 17 457 zł w pierwszym oraz 50 206 zł w drugim. Zgromadzone przez niego środki w 2022 roku to ok. 90 tys. złotych i 200 dolarów.
Największy przychód zapewniło mu natomiast piastowanie urzędu burmistrza Białołęki. Z tego tytułu zarobił ok. 211 243 złotych. To o 23% więcej niż w 2021 roku. Wówczas jego zarobek z powyższego tytułu wyniósł 171 660 złotych.
Dużo czy mało?
Należy zauważyć, że wynagrodzenie Grzegorza Kucy nie odbiega w szczególności od zarobków burmistrzów pozostałych dzielnic. Dla porównania zestawiliśmy przychody wybranych burmistrzów z tytułu piastowanego urzędu:
- Grzegorz Pietruczuk - Bielany - ok. 227 tys. złotych
- Aleksander Ferens - Śródmieście - ok. 224 tys. złotych
- Rafał Miastowski - Mokotów - ok. 220 tys. złotych
- Marian Mahor - Wesoła - ok. 215 tys. złotych
Inną osobą, której zarobki można zestawić z uzyskanymi przez burmistrza Białołęki, jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dochód, który uzyskał z tytułu prezydenta miasta, wyniósł 260,5 tys. złotych.
Napisz komentarz
Komentarze