Trasa gazociągu przebiegnie przez kilka gmin, takich jak Nieporęt, Jabłonna, Łomianki, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki oraz trzy warszawskie dzielnice: Białołękę, Bielany i Bemowo.
Inwestor, firma GAZ-SYSTEM, organizuje spotkania, na których będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat procesu budowy oraz procedur odszkodowawczych. Spotkania z mieszkańcami dzielnic, przez które przebiega gazociąg, planowane są na maj i czerwiec.
Dołącz do grupy Białołęka - grupa sąsiedzka
Komentuj, dziel się opiniami, ogłaszaj.
Kiedy spotkania z mieszkańcami?
Inwestor zorganizuje również serię spotkań z mieszkańcami gmin, przez które przebiega trasa gazociągu. Spotkania odbędą się kolejno w następujących terminach:
Warszawa, dz. Białołęka i gm. Jabłonna: 29 maja 2023 r., Szkoła Podstawowa nr 154, ul. Leśnej Polanki 63/65, Warszawa, godz. 17.00
- Warszawa, dz. Bielany i dz. Bemowo: 31 maja 2023 r., Szkoła Filialna nr 273, ul. Arkuszowa 202, Warszawa, godz. 17.00
- gm. Łomianki: 6 czerwca 2023 r., Dom Spotkań Sąsiedzkich w Burakowie, ul. Parkowa 2, Łomianki, godz. 18.00
- gm. Stare Babice: 20 czerwca 2023 r., Ośrodek Kultury Stare Babice, ul. Południowa 2a, Zielonki-Parcela, godz. 17.00
Trwają prace przygotowawcze, a w czerwcu rozpoczynają się prace budowlane
„W trakcie projektowania trasy Gazociągu Warszawskiego GAZ-SYSTEM podjął szereg czynności, które ograniczą ingerencję budowy na środowisko. Dzięki dodatkowym nakładom w wysokości ok. 36 mln zł udało się ograniczyć wycinkę drzew o ok. 30%. Zaplanowano również nasadzenia nowej zieleni w gminach i dzielnicach. Trwa uzgadnianie z Urzędem Dzielnicy Białołęka porozumienia dotyczącego ok. 40 grabów, klonów i wiśni i ich trzyletniej pielęgnacji. Po zakończeniu budowy, na podstawie uzyskanej decyzji środowiskowej planowane jest także nasadzenie do 5600 szt. sadzonek drzew oraz 2,3 ha krzewów wzdłuż całej inwestycji” – czytamy w oficjalnym komunikacie udostępnionym na stronie internetowej białołęckiego urzędu.
Obecnie wykonawca robót budowlanych wyłoniony przez Gaz-System prowadzi prace przygotowawcze: trwa m.in. wysyłka zawiadomień o przejmowaniu terenu na czas budowy, po czym nastąpi tyczenie geodezyjne terenu budowy i przejecie nieruchomości. Właściwe prace budowlane ruszą w czerwcu br. i będą poprzedzone badaniami saperskimi i archeologicznymi. Zakończenie budowy Gazociągu Warszawskiego planowane jest na drugi kwartał 2025 roku. Po oddaniu do użytku, gazociąg umożliwi przesyłanie ponad 2 mld m3 gazu ziemnego rocznie.
Napisz komentarz
Komentarze