Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 09:10

Zajęcia jogi dla młodzieży

Jeśli macie 13-19 lat, to zapraszamy Was na zajęcia do Mal Przystanek Porajów Białołęka.
  • Źródło: Dzielnica Białołęka
Zajęcia jogi dla młodzieży
zajęcia jogi dla młodzieży

Źródło: pixabay

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • zajęciach jogi dla młodzieży
  • aktywności jaką jest joga

Zajęcia odbędą się w dniu 6.10.2024 r. o godz. 17:30 w MAL Przystanek Porajów przy ul. Porajów 14.

Zalety jogi

Udowodniono, że joga obniża napięcie emocjonalne i zmniejsza stany lękowe. Mamy lepsze samopoczucie, a co ciekawe, joga nie tylko wycisza, ale i dodaje energii! Co więcej, joga pomaga w leczeniu bezsenności, wpływa na mniejsze odczuwanie bólu (np. bólu napięciowego, reumatyzmu, nowotworowego).

Joga – co to za rodzaj aktywności?

Nie ma jednej definicji jogi. Dla jednych osób jest to styl życia, który pozwala zachować równowagę między ciałem a umysłem. Inni określają ją jako praktykę łączącą w jedność umysł, ciało i ducha. Mowa też o jodze jako drodze do samorozwoju, ćwiczeniach czy systemie filozoficznym. Jedno jest pewne – joga nie jest sportem, a przynajmniej nie w takim znaczeniu, jak bieganie czy ćwiczenia na siłowni. Joga przenika do praktycznie każdego aspektu życia. Naturalnym skutkiem praktykowania jogi jest nie tylko lepsze samopoczucie i giętkość ciała, ale i przyjrzenie się swojemu stylowi odżywiania się, jak i rozwojowi duchowemu.

Joga i jej wpływ na zdrowie

Podczas ćwiczenia jogi przybieramy konkretne pozycje ciała, czyli asany. Ich nieodłącznym elementem jest właściwa technika oddychania (pranayama). Jak joga wpływa na zdrowie? Cóż, jej działanie obejmuje zarówno ciało, jak i umysł. Praktykowanie jogi to doskonały sposób na rozciągnięcie ciała i rozluźnienie napiętych mięśni. Wzmacniamy kręgosłup, zwiększamy zakres ruchów. Sprawność fizyczna przekłada się na większą pewność siebie i świadomość ciała oraz jego możliwości. Kontrola oddechu sprzyja relaksowi i koncentracji, wpływa również na dotlenienie organizmu, poprawę pracy płuc.

Joga pomaga leczyć nadciśnienie tętnicze oraz obniża poziom kortyzolu we krwi (hormonu stresu). Jak wiemy, to właśnie stres jest jedną z przyczyn wielu chorób, w tym tych o podłożu psychicznym. Udowodniono, że joga obniża napięcie emocjonalne i zmniejsza stany lękowe. Mamy lepsze samopoczucie, a co ciekawe, joga nie tylko wycisza, ale i dodaje energii! Co więcej, joga pomaga w leczeniu bezsenności, wpływa na mniejsze odczuwanie bólu (np. bólu napięciowego, reumatyzmu, nowotworowego).

Zapisy

 22 403 59 57 lub 723 242 326


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ