W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- Parku Magiczna
- otoczeniu terenu
- problemach, jakie zgłaszają mieszkańcy na grupie sąsiedzkiej na Białołęce
Park Magiczna
Park Magiczna” to pierwsze miejsce rekreacyjno-sportowe w południowo-wschodniej części Białołęki zbudowane na powierzchni 2,7 ha, który powstał we współpracy z mieszkańcami. To oni określili jego charakter i wyposażenie podczas konsultacji społecznych w 2012 r. Zgodnie z ich sugestiami zbudowane zostały: bikepark i skatepark, boisko wielofunkcyjne, place zabaw dla dzieci w różnym wieku, siłownia plenerowa, stoły do gry w ping-ponga, ławeczki ze stolikami do gry w szachy, grille.
Ustawiono w nim także stojaki dla rowerów, wytyczono alejki spacerowe oraz miejsce do piknikowania „na zielonej trawce”. Dodatkowo, z inicjatywy Stowarzyszenia Moja Białołęka i we współpracy z Muzeum Etnograficznym, zbudowano Zakątek Etnograficzny, w którym w przyszłości będą się odbywać warsztaty dla dzieci z okolicznych szkół na temat kultury i tradycji regionu Mazowsze.
Otoczenie „parku” to naturalna zieleń, wewnątrz „parku” dla oddzielenia poszczególnych jego części posadzono nowe drzewa i krzewy.
Młodzieży puszczają hamulce
Jak dowiadujemy się z jednej białołęckich grup społecznościowych na FB ulubiony park mieszkańców Białołęki, Park Magiczna, zamienia się w miejsce pijackich awantur i libacji do białego rana. Wszystko za sprawą przesiadującej w nim młodzieży, która szuka mocnych wrażeń.
Imprezy do białego rana kończą się najczęściej policyjną interwencją. Mieszkańcy skarżą się, powtarzają się interwencje policji i straży miejskiej. Jednak park pozostaje otwarty przez całą dobę.
Osoby mieszkające w bliskim sąsiedztwie parku twierdzą, że alkohol jest spożywany w każdej postaci i bardzo dużej ilości, a w powietrzu czuć zapach marihuany. Zapytana przez nas o opinię mama malutkiego dziecka, mówi, że obecnie park jest dla niej niedostępny. Na ziemi leży porozbijane szkło.
Napisz komentarz
Komentarze