Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 14:20

Czy Park Picassa się powiększy?

Co myślicie o pomyśle powiększenia Parku Picassa?
  • Źródło: Budżet Obywatelski Białołęka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • pomyśle w Budżecie Obywatelskim
  • powiększeniu Parku Picassa
  • ewentualnych zmianach w parku

Park Picassa został utworzony w 1998 r. wzdłuż wału przeciwpowodziowego Wisły. Park ma charakter wypoczynkowo-rekreacyjny. Roślinność parkową stanowi starodrzew topoli białych oraz topoli kanadyjskich wzbogacony o krzewy ozdobne i byliny. Gatunki zestawiono tak, aby kwitły w różnych porach roku. Położony jest przy ulicy Pablo Picassa. Powierzchnia parku to 3,70 ha

Obecnie najciekawsze atrakcje parku to:

- przestrzenie spacerowo-rekreacyjne

- plac zabaw dla dzieci

- boisko do gry w siatkówkę

- boisko do gry w koszykówkę

- korty tenisowe

- tężnia

Do budżetu obywatelskiego Białołęki wpłynął wniosek o to aby Park Picassa na Tarchominie był dwukrotnie większy. Projekt zakłada powiększenie parku Picassa na dotąd niezagospodarowanym terenie wzdłuż wału wiślanego w stronę mostu Skłodowskiej-Curie.
Chodzi o spory, porośnięty zielenią teren za blokami przy ul. Picassa, który już dziś można by nazwać parkiem bez... infrastruktury parkowej. Renata Bogdańska chce to zmienić. W swoim projekcie wycenionym na ponad 800 tys. złotych proponuje utworzenie 600-metrowej alejki o naturalnej nawierzchni, wykonanie pielęgnacji drzewostanu, wyznaczenie trasy biegowej, ustawienie 15 ławek, 10 koszy na śmieci, 10 leżaków, pięciu hamaków, dwóch stacji do naprawy rowerów i 10 stojaków rowerowych. Autorka projektu — jak widać — nie zapomniała o rowerzystach. Zapewne ma to też związek z jej kolejnym śmiałym projektem w okolicy parku Picassa za blisko milion złotych.

Projekt przewiduje przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a następnie budowę ścieżki rowerowej wraz z pasem dla pieszych w miejscu brakującego połączenia z wału wiślanego obok parku Picassa i mostu Skłodowskiej-Curie aż do ul. Świderskiej oraz zagospodarowanie pobliskiej łąki na strefę relaksu dla mieszkańców.
W ramach projektu powstałyby 370-metrowa droga rowerowa z pasem dla pieszych, dziesięć ławek, pięć koszy na śmieci, dwa stojaki na rowery, stacja do samodzielnej naprawy roweru i 10 leżaków. Projekt dla tego terenu najpierw musi przejść ocenę formalno-prawną. Jeśli będzie ona pozytywna, to trafi do czerwcowego głosowania nad budżetem obywatelskim dzielnicy. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze