W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- niebieskich igrzyskach
- wydarzeniu ogólnopolskim
- konkursie dla szkół
Niebieskie igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Dla klas biorących udział w Igrzyskach przewidziane są konkurencje sportowe, tory przeszkód oraz inne atrakcje.
Igrzyska składają się z dwóch części: edukacyjnej i sportowej.
Jest to wydarzenie ogólnopolskie, biorą też udział w konkursie szkoły polonijne. Jako Szkoła Integracyjna bierzemy czynny udział.
Twórczynią i pomysłodawczynią Niebieskich Igrzysk jest Dyrektor Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, dr Anna Budzińska. Pierwsze Niebieskie Igrzyska odbyły się na hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w 2019 roku. Uczestniczyło w nich około 500 osób, w tym prawie 300 dzieci!
Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych.
Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.
Od 2022 roku Niebieskie Igrzyska stały się dla wielu szkół, przedszkoli, a nawet dla gmin i miast formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Miesiąca Wiedzy na temat autyzmu.
W 2023 roku w akcję włączyło się ponad 150 tys. dzieci z 1055 szkół i przedszkoli z całej Polski.
Napisz komentarz
Komentarze