Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 października 2024 12:16

Spotkanie z Policją w UD

Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI zaprasza mieszkańców Białołęki na debatę społeczną w dniu dzisiejszym, tj. 25 września godz. 17:00.
  • Źródło: Dzielnica Białołęka
Spotkanie z Policją w UD
Spotkanie z Policją w UD

Źródło: Dzielnica Białołęka

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • spotkaniu mieszkańców w UD
  • debacie społecznej

Czas i miejsce debaty

Debatę społeczną ewaluacyjną pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ – Aktywizacja społeczności lokalnej” będzie miała miejsce w Urzędzie Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, ul. Modlińskiej 197.

Przebieg spotkania

W trakcie tego spotkania omówione zostaną działania służb podjęte w odpowiedzi na wnioski złożone przez uczestników podczas ubiegłorocznej debaty społecznej.

Natomiast o godz. 17.30 odbędzie się debata społeczna inicjująca pod hasłem „Bezpieczne Osiedle"  poświęcona bieżącym sprawom związanym z bezpieczeństwem w dzielnicy.

W imieniu organizatorów gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do udziału w spotkaniach.

Czym jest debata

Debata to rodzaj wymiany poglądów na określony, konkretny temat, mający sformalizowany charakter i ustrukturyzowaną formę, zakładający ponadto prezentację przeciwstawnych stanowisk i argumentów, służącą pokonaniu adwersarza i przekonaniu słuchaczy do swoich racji. Debata toczy się więc wokół określonej tezy i często kończy się wyłonieniem zwycięzcy w formie głosowania publiczności lub decyzji jurorów (celem jest wygrana).

Debata jest formą komunikacji różną od dialogu czy dyskusji.

W przeciwieństwie do dialogu ma ona konfrontacyjny charakter, nie służy bezpośrednio rozwiązaniu problemu, a raczej przekonaniu słuchaczy. W dialogu zaś konflikt jest niepożądany. Do debaty przystępuje się z określonym stanowiskiem, z kolei w dialogu nie jest ono wcześniej przygotowywane i występuje otwartość na jego zmianę. W debacie kluczowe pozostają racje obiektywne, merytoryczne, nie zaś, jak w dialogu, własne doświadczenia. Debata ma też zdecydowanie sformalizowany charakter.

W porównaniu z dyskusją debata zakłada istnienie konfliktu, podważanie stanowiska drugiej strony i skupia się na wyłonieniu strony wygranej i przegranej. Debata musi mieć sformalizowany charakter, podczas gdy w dyskusji nie zawsze się to zakłada.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ